piątek, 6 maja 2016

Majówka na roboczo

Jedni udają się na przedłużony weekend na odpoczynek, drudzy wręcz przeciwnie. My zaliczamy się stanowczo do drugiej grupy i pierwsze dni maja spędziliśmy na siedlisku ogarniając remontowy chaos. Boćki też najwyraźniej zarządziły remont, bo przenoszą gniazdo patyk po patyku na słup sąsiada.  To zresztą w tym roku jedyne boćki we wsi, ku rozpaczy wszystkich mieszkańców - reszta gniazd świeci pustką.  Za to sąsiad się cieszy, bo u niego rok temu boćków nie było.


Na Warmii chłodnej niż w centralnej Polsce, więc kasztany, mimo że to już czas maturalny jeszcze nie kwitną.  Nawet liście jeszcze mają mocno skulone.  Bez też jeszcze nie ruszył. Za to dzikie śliwy wzdłuż drogi kwitną jak oszalałe, spowijając całą okolicę słodkim zapachem.
Dziki zryły nam podwórko i okolicę niesamowicie. W sadzie wygląda jak po wybuchu granatu. Doły że aż hej! Nawet droga została "zaorana".  Musimy naprawić płot, żeby nie narobiły więcej szkód.W domu na honorowym miejscu aklimatyzuje się nowa podłoga. Za dwa-trzy tygodnie, jak nabierze takiej samej wilgotności jak całe pomieszczenie będzie można ją układać. 7 komentarzy:

 1. Piękna podłoga. Marzyła mi się taka, ale facet odmówił posłuszeństwa i powiedział, że nie będzie układał :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba było zagrozić że znajdziesz sobie obcego supermana, który ułoży :)

   Usuń
 2. W siedlisku ogromne zmiany. Z jakiego drewna podłoga Agnieszko? i czym będziecie ją pokrywać? bardzo jestem tym tematem zainteresowana, bo i przede mną taka praca :)) Serdeczności :))
  ps. widziałam Cię w MM - gratuluję - ania z rabki :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będziemy olejować, a potem zawoskujemy.

   Usuń
 3. Bedzie piekna drewniana podloga, ja szukalam takiech szerokich dech jakie zastalismy na podlogach, zeby wymienic, ale juz takich nie robia, wiec musimy wybrac sie do tartaku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się marzyła podłoga z dechami różnej szerokości, ale ceny za takie dechy były stanowczo nie na moją kieszeń

   Usuń
 4. Widzę, że dziki polubiły wasze okolice. Podłoga przepiękna, czekam na efekt końcowy.

  OdpowiedzUsuń